Plast je surovina budoucnosti

Pokud se ovšem naučíme ekologicky nakládat s plastovým odpadem. Na začátku bylo odhodlání, na konci může být čistější planeta a radikální snížení produkovaného CO2.

V Green Future dokážeme přinést odpověď na jednu z největších světových výzev – recyklaci plastů, která bude nejen ekologická, ale i ekonomická.

Technologie na bázi termochemické recyklace, kterou start-up Green Future provozuje ve spolupráci se společností Enress, dokáže z plastového odpadu opět udělat suroviny pro výrobu nových plastů nebo syntetických paliv, čisté elektrické energie nebo poslouží jako základ pro hnojiva a půdní sorbenty vody. To vše ve velkém, bez emisí, hluku nebo jakéhokoli dopadu na okolí.

Technologie TDU2000® vznikla v Česku a Green Future má výhradní práva na její globální využití.

Dozvědět se více

Naše mise

Jdeme měnit svět k lepšímu tím, že uděláme z plastu plně recyklovatelný a obnovitelný produkt. Za podmínek, které budou dávat smysl nejen životnímu prostředí, ale i byznysu.

Chceme být světovým lídrem v oblasti cirkulární ekonomiky plastů. Naším cílem je rozšířit aktivity do dalších evropských zemí i na jiné kontinenty.

Věříme, že naše cesta může vyřešit letitý problém – a to způsobem, který nebude vyžadovat zásadní restrikce nebo legislativní zásahy.

Naše plány

2018
Vznik prvního prototypu jednotky TDU2000®
2021
Vznik Green Future 
2022
Uzavření strategického partnerství s ENRESS
2023
Instalace prototypové jednotky ve Dvorcích u Bruntálu
s cílem prověření provozu

Příprava nových areálů na spuštění provozu dalších
jednotek
2024
Získání strategického investora
2025
V provozu již 16 jednotek v rámci EU,
v přípravě dalších 20
quotes
„Rád dělám věci, které dávají smysl. Věřím v projekty, které mají hlubší přesah. A Green Future není jen o recyklaci plastů, ale i o tom, jak pečujeme o naši planetu a její dědictví. Jak žijeme své sny.“

Michal Pivrnec

Zakladatel

Podnikatel a investor Michal Pivrnec rád dělá věci, které mají smysl. Úspěšně se věnuje regionálnímu developmentu.

Provozuje průmyslový podnik na výrobu textilního zboží a kovovýroby. Vybudoval úspěšný specializovaný sportovní e-shop. A také zachraňuje lokální historickou památku – dává jí nový smysl při plném respektu ke geniu loci.

A nyní sází na technologii, která může bez nadsázky ovlivnit životy miliard lidí na planetě – bezemisní chemickou recyklaci plastu, měnící odpad na opětovně využitelné suroviny.

Naše vize nezůstává při zemi, protože velké věci je třeba dělat ve velkém. Pokud máte zájem podílet se s námi na společném úspěchu a být hybatelem zásadní změny, připojte se.

Nehledáme pouze peníze. Hledáme především investory, kteří vidí v naší misi stejnou přidanou hodnotu jako my sami.
Načítám